نکاتی برای خریداری گیج فشار

گیج‌های فشار مکانیکی در اندازه‌های اسمی مختلفی تولید می‌شوند و استفاده از آنها به نیاز شما برای خوانش، فضا و دقت بستگی دارد. هرچه صفحه بزرگتر باشد، درجه بندی های بیشتری برای خوانش دقیق تر خواهد داشت، و راحت تر می توان آن را از راه دور مشاهده کرد این موضوع در صورتی که تکنسین ها نتوانند به گیج نزدیک شوند، نکته مهمی است.

فاکتور دیگری که باید در نظر داشت اندازه اتصال انتهایی گیج است که چه میزان باید در دسترس باشد .صرف نظر از اندازه گیج، موقعیت های کم نور خواندن صفحه را دشوار می کند. در بسیاری از صفحه‌های دارای گزینه InSight، یک ماده بازتابنده هستند، که برای دید در هنگام قطع برق است. دمای محیط و دمای مواد قطعات خیس شده (برنج، فولاد ضد زنگ، آلیاژ نیکل و غیره) اینکه آیا محفظه خشک داشته باشد یا پر از مایع باشد را تعیین می کند. هر چه دمای محیط کمتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که گیج پر از مایع انتخاب مناسبی باشد. گیج ها در محیط های بسیار سرد، مانند میدان های نفتی اطراف دایره قطب شمال، با روغن سیلیکونی مخصوص با دمای پایین پر می شوند تا از یخ زدگی قسمت های داخلی جلوگیری شود.

 

برای اطمینان و عمر طولانی در کاربردهای با لرزش بالا، از یک گیج پر از مایع برای کاهش حرکت و محافظت از مکانیزم داخلی ابزار استفاده کنید. نکته مهم دیگر این که توجه کنید چه نوع فشاری را برای اندازه گیری نیاز دارید – فشار گیج (فشار کاری)، فشار مطلق یا فشار دیفرانسیل؟ گستره فشار مورد نیاز شما چقدر است؟ به طور کلی، گیجی را انتخاب کنید که محدوده آن 2 برابر فشار عملیاتی باشد، زیرا این کار بهترین عملکرد را تضمین می کند.